Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nekróza, Chameleon

Dobrý den,

chtěl bych se spíše jen ujistit než bych se do něčeho pouštěl. Máme 6 měsíčního chamíka a zřejmě si popálil ocásek o žárovku, nevím jak se mu to povedlo,ale usuzuji tak vzhledem k tomu že měl špičku scvrklou a malý puchýřek. Každopádně jsem ocásek sledoval a myslím si, že šedá část dále postupuje. Přiložil jsem fotky, po týdnu co se mu to stalo a já sledoval jestli se to nerozšiřuje, začal ocásek trochu svlékat, proto na fotkách ten svlek. Pokud to tedy je urcitě nekróza ( moc neveřím tomu že by nebyla) je nutná amputace, psal jsem jednomu "odborníkovi" na plazy, který mi tedy řekl, že kdyžtak amputaci provede, ale za 1800,- Kč. Chtěl bych tedy pomoct potvrdit jestli to vypadá na nekrotické onemocnění, popřípadě jestli nemáte někdo lepší zkušenosti s nějakým veterinářem, který vám tu amputaci provedl.

Děkuju moc za rady

Urcite nestrihat.. nevypada to jako nekroza, kdyby to začlo černat..tak asi šmiknout..ale za 1800:-O to je darda.. za 300 možna.. není to nic těžkeho .. ja sem to pokousaným mladatum strihal ocasky sám.. kousek za zčernáním..
tohle bych namazal betadinou a dal jen sledoval

Pokud by to postupovalo tak bych to řešil u veterináře. Za 1800 je to asi myšleno v celkové narkóze, ale to je zbytečnost, stačí to lokálně opíchnout, ucvaknout a zamáznout novikovem. Pokud to nebude postupovat tak bych to nechal být, při nejhorším to uschne a ucvakneš mu to sám doma.