Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhkomilne prchideje

Poradi mi prosím někdo druhy orchideji do terarka s dendrobatkama? Nějaké menši do 20 cm, teplota 25, vlhkost 90%? Phaelonopsise se mi tam moc dávat nechce, pry se nesmí dostat voda do ruzice listu. Coz u kropeni nelze zaručit. Diky

no, skutečně "vlhkomilných" orchidejí, to jest takových, které by snášely trvalé převlhčení moc není. Ale nějaké přece jen jsou. Takzvané Jewel orchids, které jsou ozdobné svým listem a sází se do substrátu na dně. jsou to rody Macodes, Haemaria, Goodyera. Seženeš u specializovaných obchodníků, v běžných kšeftech bývá ta Haemaria discolor. Epifyty vesměs nemají trvalé vlhko a nehybný vzduch rády.