Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva žlutolící - skrvna na krunýři prosím o radu + Foto

Dobrý den, mám želvu žlutolící starou 1 rok velikost 12 cm délka krunýři a 10 cm šířka. Asi měsíc z5 se jí oběvila skrvna na břiše krunýře po jemném zmáčknutí je to místo měkčí. nevíte prosím co by to mohlo byt ?
Prosím ještě o radu ohledně veterináře - jestli s želvičkou zajít na nějaké preventivní vyšetření nebo až se naskytne problém tak pak tam jít
Děkuji za odpovědi a rady.
Foto zde zelva

Nejsem sice odborník, ale řekla bych jestli to není nějaké poranění nebo plíseň. Asi bych zašla k veterináři, sama bychc se tohle doma bála léčit. Rozhodně ale jít k někomu, kdo rozumí plazům. Ne každý veterinář si s želvou poradí.

Poranění si nemyslím spíš nějaká ta plísen, ale zas kdyby to byla plísen tak se rozšíří a není to jen taká skrvnka. Celý krunýř je jinak bez problémů.
a ohledně veterináře chodí se na nějaké vyšetření nebo nějaké zákroky preventivně nebo až je nutnost ?