Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadi

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik druhů, poddruhů atp. jsou krajty. Prostě kolik jich dohromady všech je.
Další můj dotaz spočívá, jestli existuje nějaká krajta, která by měla jed. Narazila jsem na článek a dost mě zarazilo, že krajta má jed? O.o však to jsou škrtiči ne? I když člověk nikdy neví, co se dalšího dokáže najít.
Děkuji a poprosím jen ti, kteří si jsou tím jistí, nejlépe nějaký odborníky, či dlouholetý zapálený chovatele, kteří nebudou tipovat kolik jich asi tak je.
Teď mě tak napadlo, kolik je vůbec hadů na světě, které známe ? :)

Podělíte se s námi prosím o ten článek o jedovatých krajtách?

Reptile database zná 3571 druhů hadů.
Pokud berete za krajty čeleď Pythonidae, tak zase Reptile database tvrdí, že jich je 40 druhů.

Děkuji a poprosím jen ti, kteří si jsou tím jistí, nejlépe nějaký odborníky, či dlouholetý zapálený chovatele, kteří nebudou tipovat kolik jich asi tak je.

Snad mé tipy ještě doplní nějaký opravdový odborník a upřesní to. Já umím bohužel jen vyhledávat. :-p

Děkuji. Článek je tento, nic takového nečtu, ale přítel se zajímá dost o hady i je choval, já o nich nic moc nevím, jen to, co jsem se někde od někoho dozvěděla. Tomuto článku jsem tedy díky tomuto moc nevěnovala pozornost.
http://top5.sk/top-5-najnebezpecnejsich-a-najjedov atejsich-hadov-na-svete/ někde na to nejspíš klikl na FB.. tam je hovadin spousty a začal se tam tomu smát. Tak jsem říkala, jestli nááhodou nějaká ta krajta nemůže být jedovatá, když jich je tolik, ale je zase blbost, aby toho hada tedy řadili do krajt. Články ohledně té krajty indické jsem našla jen anglické a tam se psalo něco o těch neurotoxinech.. proto se ptám :)