Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varanus Timorensis

Dobrý den,
mám dotaz budu mít za nedlouho Varanus Timorensis cca 30 cm ,terárium mám s Osb desek 175x120x80 olepené z venku i vnitřku korkovou rolí hrubou 4mm na tomto mám korkovou kůru ale už koupenou jako obklad je zhruba hrubá 2 cm která je přes 3/4 terária zbytek hodlám vyplnit kamením ,jako skalku a vedle ní velkou nádrž s vodou.
Má otázka zní jaké světla jak je nakombinovat ? je velmi důležitá věc jen ji nechci zanedbat ,zase nejsem milionář a teď mohu uvolnit 4000 kč a třeba časem koupit něco lepšího
díky všem.

Ahoj.

Asi tak ten rozměr je dך×v ?

Korková kůra na dno celkem luksus stejně se ti pomíchá s tím=písek nebo kaménky=natahají ji do vody.

No světla=4000 Kč by tě měli stačit v pohodě na celý světelný park= aspon 2× výhřevná( nejlépe přes termostat),1>2× zářivka plné spektrum+UV=SunLux --50-70W+předřadník-cca 1700+kabeláž.

napiš=. www.terashop.cz

Tam se ohledně světel dozvíš co bude třeba.

nene Korkovou kůru mám jen na bocích a stropě ,na dně by to bylo zbytečné .
JJ je to délka,výška,šířka, chtěl jsem ho udělat jednou větší ale bylo mi to zakázáno ženou :D
Dočetl jsem se že Bright Sun UV 70W má stejný výdej tepla a UV záření jako 160W výbojka,
její výdej světla je však 5 x vyšší! Navíc je oproti výbojce nesrovnatelně úspornější, o více než 50%...
Moc díky už tam píšu