Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velhad kralovsky -biele vyrazky

Zdravim, chovam velhada kralovskeho ma cca 5 rokov,okolo 160 cm,vaha do 2 kil. Zatial ho chovam v terariu o rozmeroch 83x45x60, s teplotou od 23 do 32(na vyhrevnom mieste)..Asi pred mesiacom prekonal zapal hornych dychacich ciest(12 dni dostaval injekcie) a zacal uz aj znova zrat(zjedol uz dvoch potkanov),vcera sa zvliekol a ma po tele biele vyrazky. Neviete mi prosim niekto poradit co snim je ? pripajam aj foto .Vopred dakujem.

Dobrý den o starou kůži se nejedná. Had si při svlékání strhnul i tu novou vrchní sklovitou část šupiny s pigmentem-nic se neděje před dalším svlekem zvyšte vlhkost nebo poskytněte lavor s vodou. Občas to (né v takovém u měřítku jako vašeho hroznýše)zaznamenám i u svého hada a to vyleze z vody tak 2xdo měsíce. Mějte se

Tohle určitě není způsobeno nedostatkem vlhkosti. Ty bílé fleky jsou dle mého ložiska plísní. Naopak přidáním lavoru nebo zvýšením vlhkosti se to z mých zkušeností zhoršuje

Ps:pokud Váš hroznýš vyleze z vody 2x do měsíce, tak ho zbavte parazitů, případně je třeba upravit teplotu. Není běžné ani u constrictorů, aby se stabilně váleli ve vodě, pokud netopí roztoče. Hroznýši nejsou anakondy

Asi pred mesiacom prekonal zapal hornych dychacich ciest(12 dni dostaval injekcie)

Co to bylo za injekce, širokospektrá antibiotika? Tyhle kožní léze se po s.c. podání některých antibiotik dělávají, protože tam často dochází k lokálnímu odumírání podkoží kolem místa aplikace a po svleku se to projeví. Někdy to i docela mokvá, ale většinou to časem samovolně zmizí. Akorát mu to vydesinfikuj betadinou, jinak s tím není nic moc potřeba dělat.