Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadržené vejce u P. baroni

Zdravím, po loňské snůšce v baronce zůstalo jedno vejce. Čekal jsem že vyjde ven samo, ale nevyšlo. Má ho tam doteď, jak jsem zjistil. Úplně jsem na to zapomněl, nevytahuju je normálně a v teráriu to na ni nešlo vidět. Dnes jsem ji měl venku a všiml jsem si, že ho tam furt má. Mám to řešit s veterinářem, nebo může vyjít ven při další snůšce? Jinak je v pořádku, akční a nenažraná...

Ono se někdy stane, že s další snůškou vyjde i zadržené vejce z předchozí, ale častější scénář je ten, že nevyšlé vejce odumře a začne se kazit. Takže se většinou přichytí ke stěně vejcovodu a vznikne tam zánět. A samice pak obvykle kejchne na sepsi. Takže pokud zůstalo vejce (a je to fakt vejce), tak je potřeba to řešit s veterinářem.