Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mýty o plazoch

napíšte sem najväčšie omyly o plazoch s ktorými ste sa stretli ako napr. hady sú slizké mohlo by to byť zaujímavé :-)
;-)
Změna kategorie, původně: Pochlubte se (Aurifer) (lucifer)
opravene hrubice, nemohl jsem se na to divat (lucifer)

Na otázku:"Prdí taky hadi"? už mám vyloženě alergiji.Snad každej,kdo zjistí jakého mám koníčka,jí se smíchem použije a myslí si jak je originální.Mám strach,že až jí příště uslyším,tak se na dotyčného vrhnu,povalím ho na zem,budu ho bít nějakým tvrdým předmětem do obličeje a nepříčetně při tom řvát:"Prdí,prdí,prdí!!!"

Pokud se mě ptají známí na vyložený pí-oviny a myslí, kdovíjak nejsou vtipní, tak je to zlý, ale včera mě dostal jeden známý, který ví, že se mi narodili maurusové: jak dlouho je bude samice kojit, než začnou sami žrát ? a myslel to naprosto vážně, tak na to fakt nemám slov..::)

jj, říkají jim šmok strelac nebo šibavica a šíleně se jich bojí, když jsme kdysi chytali najádky, tak se místní divili, že nás ti hadi nezastřelili :-D JInak to, že hadi sají kravám mléko je dost rozšířené... ale taky už jsem byla upozorněna, že nemám zubama ukusovat špičku banánu, protože odtamtud sajou hadi a tudíž v ní je ten jejich jed! :-)

Pritelkyne pracovala v jednom Prazskem Petcentru (nastesti uz odtamtud utekla), kde meli na prodej kosmany zakrsly. Jednoho dne prisla nooobl pani s dcerkou s dotazem, zda kdyz se bude opicce kazdy den nekdo venovat, tak jestli se nauci MLUVIT jako papousek. Pry ji to tvrdil nejaky kolega v praci, ze to videl nekde v TV. Mno vysvetlit ji, ze je to nesmysl byl nadlidsky ukol. :-)

pozrite na co som narazil:-D vraj ako sa ubranit anakonde:-D :

Napadne-li vás anakonda, neutíkejte. Had je rychlejší než vy.
Lehněte si na zem s rukama těsně u těla a nohama u sebe.
Skloňte hlavu.
Had do vás začne strkat a přelézat vás.
Nepropadněte panice.
Až vás had prozkoumá, začne vás polykat - vždy od nohou. Nechte ho polknout chodidla a kotníky. Nezpanikařte.
Had začne do sebe vtahovat vaše nohy. Musíte ležet zcela nehybně. Bude to trvat dlouho.
Až budete v hadovi až po kolena, pomalu a s co nejmenšími pohyby vytáhněte nůž a zasuňte ho mezi vaši nohu a hadí tlamu. Potom náhle škubněte nožem nahoru a uřízněte mu hlavu.
Přesvědčte se, že máte u sebe nůž.
Přesvědčte se, že nůž je ostrý.

Můj zážitek, když jsem nedávno v papírnictví kupoval plastové bedničky do inkubátoru a prodavačka byla zvědavá, na co to mám:
- ... do inkubátoru na miminka? Pracujete v porodnici?
Já: Ne, do líhně na zvířátka.
- ... do toho se Vám kuřátko nevejde.

Po mém dlouhém vysvětlování, že pro ptáky to není, přišla poslední perla jakoby původu ze zévy obrovské: A PLAZI SE RODÍ Z VAJEC???

jeden z omylov ,alebo ako by sa to dalo nazvať ,pochádza ešte z hbokého stredoveku,kedy sa verilo,že bazilišek vie roznášať oheň a keď sa ocitne uprostred neho,tak spácha samovraždu tým,že sám seba zožerie od chvosta,ďalší k tomu pridali,že v prípade poteby sám seba vyvrhne žije ďalej,takže nakoniec sa verilo,že bazilišek je nesmrtelný a hlavne v alchymistických spisoch sa stal symbolom konca aj začiatku ako alfa a omega rovnako ako symbol večného života,neskôr sa k tomu pridalo aj to,že bazilišek tvorí nových jedincov tak,že ich vyvrhne ústami von.podobné báchorky sa hovorili aj o salamandre a mlokoch a škorpionoch,ktorí rovnako mali páchať samovraždu,keď sa ocitli v ohni,ale tie už nepatria medzi plazy....

Jeden dobrák v místní hospodě mi vyprávěl, že viděl ten "Zmijí strom" a že to bylo fakt strašný. Když jsem se ho ptala, jak takový zmijí strom vypadá, tak říkal, že to je strom, u kterého je dole všechna kůra odřená a ten strom je celý omotaný zmijemi. A že právě od nich je odřená ta kůra :-D