Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chovani u felsumy

Dobry den, mam dotaz. Mam 2 felsumy. Stari cca pul roku. Samec a samicka. Jde o to, ze samicka je stale schovana. Jakmile vyleze ven samec ji uvidi a hned jde za ni nato ona se okamzite zase schova. Vcera jak sem dosel z prace tak mela samicka kousanec za krkem. Samicka zere (sice min nez samec ale zere) a barvu ma svetlou. Je to bezne chovani? Mam je necely tyden. Dekuji za odpovedi Tomas

Ano, je to celkem bezne. U lidi jsou take samicky, ktere tlucou samecky :-). Ted uz jen zalezi na posouzeni jak je to vazne, ale pokud jsou to jen mensi sramy, tka bych je spolu zkusil nechat. Poznate to podle chovani utiskovaneho jedince. Kdyz je zalezly nekde v rohu a tmave zbarveny, tak je lepsi ho prendat jinam. Pro budouci par je to takhle, ale vyhoda, protoze vetsi riziko je, ze samec umlati mladsi samici nez naopak.