Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napadená rostlina

Dobrý den,

vím že to sem nepatří, ale nenapadlo mě nic lepší ho než se zeptat tady. nejsem moc zběhlý v botanice nebo tak podobně, ale napadenou rostlinu ještě poznám. Vůbec nevím co je to za kytka ale byl bych rád kdybych se zde dozvěděl co ji napadlo a jak se toho učinně zbavit. Přikládám pár fotek..rostliny

Děkuji za případné odpovědi, doufám že se alespon trochu někdo vyznáte v kytičkách :)

Rostlina je kroton, škůdce je nějaký druh červce (vlnatka, kořenovka..) Zbavit se toho dá postřikem systémovým insekticidem jako je třeba Mospilan, Sumithion, Confidor atd. Pozor- všechny tyto přípravky jsou jedovaté jak sviňa. Takže následně rostlinu nejde použít třeba v teráriích a dávat pozor, aby ji neokousalo dítě nebo domácí zvíře (což teda kroton je i jedovatý sám o sobě). Pokud je napadení menší, tak se to někdy dá řešit i důkladným obráním škůdců a omýváním rostliny vodou s Jarem, ale většinou se musí vyprat i kořeny a ne každá rostlina to přežije. Ale to je hrozně na dlouho, takže pokud je možnost, tak je lepší tu rostlinu prostě nastříkat a případně i zalít nějakým tím systémovým insekticidem.