Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "tukové bulky" u guttaty?

Zdravím, mám 8 letou užovku červenou. Přestože je aktivní, krásně žere, vylučuje a žije bez změn v chování, bych se ráda zeptala, co mohou znamenat tyto bouličky u ocásku. Nejdříve jsem myslela, že to jsou tukové bulky ze žrádla, ale krmím 1x za 3 týdny 2 myškami, takže by obézní být neměla. Bulky jsou měkké a nebolí. Může to být parazit? Děkuji za rady. D.

ony ty tukové bulky se nemusí nutně udělat jen vysloveně hodně obézním hadům, někdy je mívají i hadi v celkem přiměřené kondici a nebo naopak dost obézní hadi je mít nemusí. Ono to může být i z nějaké vrozené predispozice k ukládání tuku, než jen z překrmování. Nic moc ses tím dělat nedá, ale na 2str ti hadi s tím normálně žijou.