Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarská může být sama nebo pár

Dobrý den,

plánuji si pořídit Felsumu Madagaskarkou, všude na internetu jsem se dočetl, že je vhodné je chovat v páru. Nicméně raději bych pořídil pouze jednu felsumu. Zkušenosti s chovem mám s Gekončíky, kterým bylo jedno, jestli jsou samy nebo ne. Strádala by Felsuma pokud by neměla partnera ? děkuji za radu

loading...

Když si pořídíš 1 samce, tak ho v klidu můžeš mít samotného. Když to bude samice, tak časem bude klást neoplozená vejce (s čímž někdy mohou, nebo taky nemusí být problémy). S chovem v páru už problémy být mohou a často jsou, protože felsumy se mezi sebou rády řežou. Viz vlákno co je teďka o něco níže. Ten chov v páru co se doporučuje je spíše o tom, že se felsumy moc nedají chovat ve skupinách, nebo o 2 zvířatech 1 pohlaví, než že by musely být chovány v páru. Když budeš mít jen 1 zvíře, tak mu to bude jedno a smutno mu rozhodně nebude.