Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větev do většího terárka

Ahoj všichni. Chtěl bych nějaký tip jak vyřešit větší větev do terária. Je to poslední věc, která mi chybí k dokonalosti terárka, které chystám pro Leguána Zeleného :-) V prodejnách mají pouze malé nevhodné na výšku a lezení/šplhání. Jak takovou pěknou vhodnou větev seženu. Je mi jasný, že mě pošlete s pilkou do lesa, ale myslím z jakého stromu je nejlepší a jak ji před umístěním do terárka ošetřit. Chci, aby nějak vypadala (exotické dřevo u nás neroste) a nebyla závadná atd. Celkem se mi líbí Bříza, ale ta asi do trop. terária příliš nezapadne. Díky moc za rady. Venca

Zdravím,

za mě mohu doporučit dubové či bukové větve. Většinou jsem je jen opláchl vodou a očistil od nečistot. Větve si upravuji tak, že je omotávám kokosovým vláknem a pak provazem z kokosového vlákna. Používám to pro agamy kočinčinské, lépe se jim po tom leze a drží. Toť můj názor.

Hezký den,

Zdeněk