Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsuma m. grandis - sežrala snůšku?

Máte někdo zkušenosti s tím, že by felzumy m. grandis, příp. jiní gekoni požírali svá vejce? O víkendu jsem nebyl doma a v neděli jsem našel volně na substrátu (v očekávaném termínu) nakladené pouze jedno vajíčko, přestože před kladením bylo na samici jasně znát, že má v břiše dvě. Na snůšku dvou vajec ukazuje i to, že v nakladeném vajíčku je jasný důlek od sousedního vejce, jindy při snesení jediného vejce bývá toto kulaté. Na vajíčku, resp. na jeho bílé povrchové vrstvě je patrná spousta drobných dlouhých škrábanců (od zubů???). Po druhém vajíčku či po jeho zbytcích není ani stopy, což mi také přijde divné, protože vím, že když dám zpět do terária skořápky z již vylíhnutých vajíček, tak je samice obvykle do dvou dnů sežere, ale vždy po nich zůstane na substrátu nebo dekoraci nějaký ten zbyteček. Samice obvykle klade na stejné místo do bambusové trubky, ale občas, tak jednou, dvakrát do roka najdu snůšky i na dně terária, volně na substrátu, tyto se pak vždy bez problemů vylíhly.
Díky za vaše postřehy a zkušenosti.

já mám solo samici grandisky, už druhou, a vejce (logicky neoplozený) žere zcela bezezbytku a snad vždy. Nacházím jen fleky na bambusu/zdi. Ony maj i tu skořápku jinou než oplozený. Třeba ta tvoje poznala, že je jedno vajíčko nějak špatný, nebo se nějak druhotně poškodilo a ona ho "využila" takto.