Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik UV záření pro Felsumu madag.

Mám terárko 50x30x80 (šxhxv) Chci umístit trubici "Zářivka EXO TERRA Repti Glo 2.0 - 38 cm 14W " Je to vhodné?
Nacházím různé názory, že felsumě může nadbytek UV záření uškodit a nedokážu odhadnout kolik je dost.
Nebo nesvítit a přidávat Hydrovit AD3? Pokud bych tu zářivku použil, rád bych ji měl pro celodenní svícení plus výhřevnou žárovku.

No když je tu problematika osvětlení felsumy, chtěl bych se taky zeptat. Zařizuji terárium 80x40x120cm a celý vrch je z pletiva (nerezový tahokov). Nad pletivo jsem chtěl dát bodovku 60 W do tělesa www.pets.cz a vedle toho nad pletivo kompakt www.pets.cz s Repti Glo 5 UVB a nějakou denní zářivku. Projde mi to UVB dovnitř přes nerezovou síťku? Nebo to je stejný průser jako se sklem? Protože kvůli gekonovi nechci dávat žádné světlo dovnitř terária aby se nepopálil.

Ahoj,
dej mu tam tzv. "muší" pletivo - hliník (to je důležitý, aby to byl hliník), čtvercový tvar 1x1mm. Tím projde téměř vše. Někde jsem tu dával výsledky měření, určitě to bylo přes 90proc průchodnost. Tím ti neproleze ani felsuma ani krmení

...tahokov je úplně jiná liga čoveče.

Z mýho příspěvku z 11.11.2010

T

eď nějaké to domácí měření :-):
35cm volně pod výbojkou jsem měřil UV index 9,3 - poté jsem před senzor měřáku pokládal různé materiály:

pletivo "muší", sklolaminát (čtverec 1mm) - 5,8
pletivo "muší", kovové (čtverec 1mm) - 7,2
pletivo pozink (čtverec 5mm) - 8,1
víko faunaboxu exoterra - 2,3
boční stěna faunab. exoterra - 2,0
víko faunaboxu značka noname - 2,6
boční stěna faunab. značka noname - 3,3
víko boxu samla (Ikea) - 5,4
víko boxu Braplast, čiré - 6,9
tabulka skla (tl. 4mm) - 0,4
dutinkový polykarbonát (tl.8mm) - 0,3
látka (bavlna) - 0,1
mikrotenový sáček :-) - 7,8
list fikusu - 0,4

Už asi 3 týdny :D. Při tom množství lamp, co tu mám, jsem se rozhodnul, že ho zainvestuju, protože se mi to nechce vyhazovat, když nevím v jakým to je stavu. Ale mám jenom UVIčko, oba se mi kupovat zatím nechtělo. Každopádně už jsem něco přeměřoval a občas se člověk nestíhá divit.

Ale mám jenom UVIčko

to úplně stačí, resp. ten nejdůležitější údaj o bezpečnosti+účinnosti dostaneš. Plus si můžeš pomocí vzorečku vypočítat z uv indexu i vit D3/min.

Každopádně už jsem něco přeměřoval a občas se člověk nestíhá divit.

To jo :-D