Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mam problem s mojim Boa constrictor

Prosim o radu. Kupil som si velhada kralovskeho (boa constrictor), je este mlady 6mesacny.Uz mesiac neprima potravu a do trz lezal vo vode. Urobil sa mu taky sivi povlak na ociach a aj kozu ma taku nepeknu ked je stoceny tak to je vidno ze je taka strapata. Docital som sa na internete ze bude zvliekat kozu ale on stale spi nic nerobi uz aj povlak mu zmizol z oci a kozu nezvliekol a zrat nezacal. Neviem co mam robit ci mu mam zvlhcit terarko alebo nechat tak.... prosim o radu chyby si nevsimajte mam mojho hada velmi rad a mam stres za kazdu radu som vdacny

Jakou potravu nepřijal - konkrétně, co v jaké velikosti?
Hned po koupi, týden poté?

Zcela chybí popis terárka.
Nabídněte jeden kout výrazně vlhčí - ať si sám vybere.

;-)hadi toho moc nedělají, pokud kolem neleze žrádlo.

Napište, jak proběhl svlek, značka ideál je komplet vcelku bez problémů na jeden zátah.
(Má se o co otírat? Větve, kameny a pod.)

mys som mu uz vcera odobral rozmeri terarka su 117x60x60 ma v terarku aj kamene aj konare aj piesok aj piliny uz mu ho aj vlhcim akonahle sa zvlecie tak vad napisem ako to prebiehalo a davam mu klasicke biele mysi kazdu sobotu jednu mys hned po kupe papal normalne kazdy tyzden jednu mys akurad teraz nechce papat, had ma cca 75 az 80cm naposledy ked som ho meral mal 75cm cca pred mesiacom je to moj milack a podla mna ma terarko male tak mu chystam ovela vecie mam v plane kupit osb dosky a vyhradit mu jeden roh izby iba prenho :) a dakujem za rady a otazka je podla vas vhodne s nim ist obcat v lete von na travu nech sa trochu prebehne :D ??

Na takhle malého hada je to terárko až velké. A hlavně, jedna myš za týden je málo. Zkuste nabídnout po svleku třeba 2 za sebou. Dát první, nechat ulovit, sníst a úplně spolknout (vlnivé pohyby) a pak hodit další. A spíš krmit nepravidelně (ne méně, ale nedodržovat stále stejné dny krmení).