Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončíci Noční-prosím o radu

Ahoj všem. Prosím o radu. Mám Gekončíka nočního samičku. Docela často zvedá hlavičku a zase ji pokládá jako by něco čichala výše nad sebou. Nevíte prosím někdo, zda to něco znamená? Nerad bych něco podcenil, zvláště kdyby se jednalo o mou chybu. Děkuji všem za odpověď.

Terárium je 70x45x35, odvětrání je v celé horní části terária. Většinou mám zapnutou jen žárovku Night Glo. Ve většině případech mi postačí vyhřát terárium jen tato žárovka. Poté mám ještě jednu 40W žárovku, pokud je potřeba teplotu zvýšit a to dělám manuálně, podle teploty. Teplota v teráriu je od 28 do 30 stupňů. Takto se ji snažím udržovat. Gekončíci mají vodu stále čerstvou a skrýše mají v opískovaných boudičkách a v korkové kůře. Na lezení mají větvičku. Jako podklad je drť 3 mm. Pokud jdou do vsleku, tak na večer jim terárium zvlhčuji. Krmím cvrčky, obalenými ve vápníku a vitamínech.

Tak to jsem moc rád. Bylo to trošku nezvyklé chování. Tak jsem raději položil zde, tento dotaz. Šlo mi o to, abych nic nezanedbal a mazlíčkové byli v pořádku. Sami jistě chápete jak to myslím. Mám doma té havěti hodně:-)
A když jsem v práci a telefonuji domů, tak se ptám ženy...a co dělají Naše děti jsou v pořádku:-)
Děkuji všem a vážím si Vaší pomoci. Přeji Pěkné dny, bez starostí o ty Naše mazlíky. Spai