Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření chovu

Ahoj, mám doma 2 samice Gekončíka nočního chtěl bych k nim přikoupit ještě samce. Nejsem si však jistý zda chovná skupina 1,2 je dostatečná a nechci samice nějak přetěžovat. A jestli ano přijmou ho bez problému nebo na co si dávat pozor. Díky za rady.

Dvě samice na jednoho je minimum. Já jich mám 7 na samce a stejně je dokáže pořádně prohánět všechny. Lepší je mít aspoň 3 samice, ale to je můj názor. Všichni samci nejsou stejní. :) Rozhodně ale nestačí samička jedna.
Přijmout by ho měly bez problému. Jako opatření pro jistotu doporučuju přeskládat pár věcí v terárku a přidat substrát, aby všichni kolem měli jiné pachy a on nebyl jen narušitelem teritoria.