Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Močovina vs. ledek vápenatý (želvy)

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s přihnojováním trávníku, na kterém se nachází želvy? Hnojíme kravským hnojem (chemická hnojiva jsme zcela vyřadili), nicméně v půdě je obrovský nedostatek dusíku a tak nám byla doporučena močovina nebo ledek vápenatý s tím, že ledek by mohl být vhodnější pro trávník. Je zde ale nějaké riziko pro želvy?

Předmět Autor Datum
Pokud by se aplikoval na podzim a želvy by přišly do výběhu zas až další sezónu, tak by tam problém…
Aurifer 10.06.2016 18:56
Aurifer
myslím, že ten nedostatek dusíku nebude zas tak "obrovský". Mimochodem, na co přihnojovat trávník? A…
ahoj 1 13.06.2016 15:53
ahoj 1
čo sa týka samotného vápenatého liadku,tam je toxická dávka pre plazy a ryby cca 83mg/kg,liadok ako… poslední
audax 14.06.2016 08:18
audax

Pokud by se aplikoval na podzim a želvy by přišly do výběhu zas až další sezónu, tak by tam problém být neměl, přímo z hlediska rizika pro želvy. Nicméně želvy bych rači na uměle hnojeném trávníku nechovala, protože ony jsou adaptované na využívání trávy chudé na živiny rostoucí na chudé půdě. Asi bych rači zůstala u toho hnoje.

myslím, že ten nedostatek dusíku nebude zas tak "obrovský". Mimochodem, na co přihnojovat trávník? Aby tráva rychleji rostla a mohli jste ji častěji sekat?

čo sa týka samotného vápenatého liadku,tam je toxická dávka pre plazy a ryby cca 83mg/kg,liadok ako hnojivo sa pomerne pomaly rozpúšťa a absorbuje,čiastočne leptá sliznice,takže určité riziko tam pre vypustené korytnačky existuje,záleží aj od množstva ,aké by bolo pužité na hnojenie,a akým spôsobom by bol liadok ako hnojivo zapracovaný do pôdy.....ten zbytok tu už povedaný bol.....

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku