Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva zelenavá

Dobrý den,mám 5 letého samce želvy zelenavé.Poté co jednou ochutnal granule pro želvy nechce žrát zeleninu ani ovoce.Chtěl bych se zeptat co s tím.Předem děkuji.

"zeleninu a ovoce" to je co ? max tak kousek cca 1x za měsíc...
krmte pouze luční směs, (pampelišku, jitrocel, jetel atd....nic co obsahuje šťavelany)

granule jsou na 3 věci (a žádná není pro želvy)dejte si tu do hledat "granule pro želvy" a čtěte a čtěte

můžete jsem dát foto ať vidíme v jakém je želvík stavu...

tak na foto je vidět, že už dost pyramiduje, je to kombinace asi nevhodné stravy (nenapsal jste co krmíte) a "suchého" chovu
budete-li takhle dál pokračovat tak to "zabalí" :x: ne v 70ti, ale už po pár letech
jen ve zkratce 4 zásady chovu

1) dostatečná vlhkost prostředí (měl by spát min 8 hod ve 100% vlhkosti)
2) správné teploty : výhřev cca 35°a i lehce víc, chladná část kol20°, v noci v mokru i pod 15 (nechováte-li venku)
3) potrava se správným poměrem Ca/P min 3/1, bez šťavelanů, nej je luční směs, Ca můžete dotovat vaj. skořápkami (sám si vezme dle potřeby)
4) dostatek kvalitního UVB pro tvorbu provitamínu D3 a následné správné využití Ca
nej je 300 Ultravitaluxka

toto vytvoříte na prostorném želvím stole a ne v nějakém tera"pařeništi"
vše by jste měl podstatně jednoduší, kdyby jste ho choval ve venkovním výběhu ( od cca 04 - 11)a zimoval

Pod tepelkou má 36°C,v chladnej části má 19°C a v noci pod 15°C,jako zdroj vápníku má čistou sépiovou kost,kterou s oblibou žere,UVB má kvalitní doporučené veterinářem,protože je chován s agamou,která potřebuje také kvalitní UVB.Vše bylo konzultováno s chovatelem,který se o jejich chov zajímá spoustu let.Jenom bych se chtěl zeptat jak toto souvisí s mou otázkou?Já potřeboval vědět jak ho znova naučit žrát luční rostliny,zeleninu(mrkev) a ovoce(v malém množství,aby nebyl obézní);-).Děkuji.