Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevylíhnutá mládata phelsumy klemmeri

Ahoj
Mám samici která mi už nakladla 6 vajíček od února.První mládata se vylíhla ale přežilo jenom jedno z druhé dvojice vajíček se měli mládata nejpozději vylíhnout včera.dle mých chovatelských poznámek jsem vajíčka zaznamenala 19.4 u samičky, že se jí vyvíjejí v bříšku a 1.5, že je už nakladla.Doba líhnutí se většinou pohybuje od 50-80 dní dle literatury a v závislosti na teplotě a vlhkosti.Obě první snůšky vajíček jsem našla na stejném místě ale doted z druhé snůšky se žádný prcek nevyklubal. Po prosvitu je vidět, že v jednom vajíčku je malinkatý prcek a v druhém podstatně větší skoro před vylíhnutím.Je pravda, že jednou asi před měsícem mi vajíčka spadla omylem na koberec.Může se stát že pád vývoj narušil či přerušil? Mám ještě čekat zda se vyklubou? Díky

U prvnich snusek se u felzum bezne stava, ze je oplozene jen jedno vejce. Doba inkubace se take muze hodne lisit. U mojich klemmerek je to vetsinou jen 60 dni, ale pri totoznych podminkach uz to bylo i vyrazne vice. Nedelal bych si s tim hlavu, ze jsou vajicka spatne poznate pomerne snadno.

Děkuji, v začátcích vývoje se to pozná, že je vejce žluté bez žilek.Ale jak to poznat, když už je to vejce starší a není tam vidět ten žloutek?U jednoho je vidět obrys hlavičky a to vejce je i tmavší a u druhého je tam jen tmavý pruh a zní dutě a je průsvitné i víc než to první.