Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsuma - osvětlení

Dobrý den, mám terárium výška:100cm , šířka:40cm , hloubka: 50cm. Chtěla bych do něj dát párek Phelsuma laticauda laticauda nebo párek Phelsuma nigristriata. Nebo poradíte nějaký jiný druh Phelsum?? Můj dotaz zní: Jaké je vhodné osvětlení do tohoto terária, myslím tím typ žárovky a wattáž výhřevu. Bude stačit na osvětlení žárovka nebo je nutné přidat i zářivku?? Děkuji.

Zarovku v zadnem pripade nedoporucuji, spise kombinace kompatni zarivka/zarivka nebo topna podlozka/zarivka. Wattaz zalezi na teplote v mistnost vetracich otvorech atd., ale v takhle velkych terariich ja pouzivam 25w kompatni zarivku + 18w LED panel.