Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem H. Petersi- zahrabává se v rohu terária

Ahoj,
chtěl bych se pozeptat na chování štírů.Jsem v tom začátečník, ale roky jsem choval hady, takže v teraristice nejsem zase úplný amatér.
Včera jsem dal do kupy terárium a dneska tam nechal zabydlet dva štíry.Jeden má měsíc a druhý 14 dnů.Třetí je ještě v krabičce, včera už málem jedl, ale červ mu utekl z klepýtek a on to vzdal, takže čekám až se taky nakrmí...
Terárium (50/30/25) má na pravé straně žárovku,úkryt a na levé straně je v rašelině zahrabaný květináč jako další úkryt.Nad tím květináčem mám i teploměr a vlhkoměr.
Je tam 80% vlhkost a 25 stupňů teplota.
Nejdříve jsem vložil staršího a ten mi lezl nahoru na ten květináč a zahrabával se celý do rohu terárka.Když jsem ho navedl do květináče tak už nevylezl.Dal jsem tam tedy druhého a ten si to tam prošmejdil a zalezl taky do květináče, za prvním štírem.Když jsem se po hodině na ně mrknul, tak zjistím, že starší je stále v květináči, ale mladší se zahrabal až po telson do toho samého místa v rohu....
Proč?
Podmínky se mi zdají slušné, rád bych váš názor, popřípadě kritiku ať to můžu vyladit.
Díky..

Dobrá je hloubka substrátu (já používám rašelinu)o 4cm i výše. Heterometři si hloubí nory, nebo si zvětšují prostory pod ležící kůrou, kameny nebo zmíněným květináčem. Běžně nakupí vyhrabaný materiál před vchod takového úkrytu. Jestli to jsou ale takoví prcci bude možná problém krmení v tak velkém prostoru terária - mláďata je lepší chovat po krabičkách, než trošku odrostou. Víc by napověděla fotografie z níž by bylo možné odhadnout velikost, protože se mi nezdá, že by Vám někdo nabídl 14ti denního prcka - ti jezdí ještě na mamině. Krmil bych raději cvrčky, není to takové svinstvo jako zahrabaní moučňáci nebo malí zophobasi