Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený

Ahoj, potřebovala bych poradit. Koupila jsem si legouška, 2 roky starého, částečně ochočeného ( nebo tak mi to bylo řečeno ) Pokud mu otevřu tera, nafukuje se a snaží se švihat ocasem, nenechá se chytit, když už se to podaří, snaží se kousat. Mám ho na místě kde jsem skoro pořád, mluvím na něho když mu otevřu tera i když jdu jen kolem. Ale jakmile se k němu v tera přiblížím, nafoukne se a švihá ocasem, tera si nechá ale čistit celkem v pohodě. Jak si postupně získat jeho důvěru, aby se dal chytit a vyndat. Děkuji za rady

Mám taky leguána a nedá se říct částečně ochočený :D.To je kravina.Leguána dobře ochočiš tím že každý opakuji každý den rosit ručně.2.zhasínat ručně ať tě vidí co nejvíce.Otevři dvířka,a Vem si jeho oblíbené jídlo dej si ho na dlaň,a ať "papá" dal jsem to do uvozovek protože občas se netrefi,a kousne (nechtěně) do ruky.Ja mám mladého leguána asi rok a z ruky miluje okurku a salát :).btw neber ho do ruky!!!!!!! Nech ho aspoň 4 dny v klidu je vystrašený a bude dost kousat od dospělého jedince se kousnutí zašívá :).Jijak hodně štěstí v chovu

Děkuji moc za odpověď, vím že je toho na něj moc, nevyndavám ho, nedal by se, nafukuje se a švihá ocasem. Mluvím na něj kudy chodím, otvírám dvířka, zkouším dávat z ruky listy... Mám ho mezi kuchyní a obývákem, takže je pořád v šramotu. Je mi jasné že je to běh na dlouhou trať. Děkuji :-)