Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sbližování samiček potkanů

Dobrý den, mám doma dvě rok a půl staré samičky potkánků a nedávno jsem dostala od kamarádky další dvě samičky potkánků, které jsou staré necelý půlrok. Mám je v oddělených klecích ale už delší dobu přemýšlím, že je dám dohromady, jenže se docela bojím. Nevím, jestli by se nepokousaly, nebo něco hůř. Chtěla bych poprosit o nějaké rady, jestli je to dobrý nápad, nebo ne, popřípadě jak to provést. Děkuji moc.

To záleží na nich, jestli se budou akceptovat, nebo ne. Ale můžeš je nejdříve pouštět proběhnout společně, aby si na sebe zvykly mimo teritorium a pak je dát do nově zařízené klece, kde ani jedna dvojice nebude mít "domovská práva". Většinou si pak holky akorát vyjasní hierarchii a normálně se sžijou.