Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druh pavouka

Ahoj,

Chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou neví, co je toto za druh pavouka. Vyskytuje se v celkem hojném množství v centru Prahy na plášti jedné nejmenované budovy, kterou bych spíše nazval říší pavouků :-D
Vyskytují se tam i obyčejní křižáci nebo pokoutníci, které ještě poznám, ale s tímto a ostatníma druhama si nevím rady a tudíž ani nevím co od nich čekat.
Jak je vidět na obrázku tak je černo bílý pruhovaný a velký zhruba 5cm.

Díky za jakékoliv rady ;-)

Je to samec križiaka mostového/křižáka mostního - Larinioides sclopetarius.
Zaujímavosť k výskytu tohto druhu v Prahe :-):
„V srpnu roku 2003 se v Praze tento druh kalamitně přemnožil zejména na nábřeží kolem Národního divadla. Nejenže pavučiny souvisle pokrývaly zábradlí a další stavby bezsprostředně nad Vltavou, ale vytvořili i souvislý hustý šedavý závoj na budovách včetně divadla.“
A. Kůrka, Pavouci České republiky