Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pavouk na terase-jaky druh

Dobry den. Bydlim Na Kanarskych ostrovech a Na terase mam zabydleneho tohoto vetsiho pavouka. Jeho pavucina je uzasna. Vypada jak padak, akorat naruby. Bohuzel musim uklidit terasu a kvuli nemu To uz odkladam pul roku. Mam strach z pavouku, ale zaroven me fascinuje. Vubec nemam poneti Co je to za druh, ale asi to bude je krizak. Ale i tak se zeptam, zda se ho mam pri odklizeni bat. Uz ted se ke me navstevam moc nechce.

Bohužel jste nevložila foto, tak se druh pavouka přesně určit nedá... ale pavouk s velkou pavučinou na terase na Kanárech bude zřejmě křižák pruhovaný (Argiope bruennichi) Jako všichni pavouci kouše pouze v sebeobraně, ale i tak není nebezpečný. Je to podobné jako u našeho křižáka obecného, takže bát se ho určitě nemusíte. Terasu uklidit klidně můžete, on se buď přestěhuje o kus vedle, nebo si pavučinu postaví znova.