Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může užovka obojková sežrat králíčka?

Na zahradě se nám objevila užovka obojková, delší než 1 m a vypadá dost hrozivě.
Po zahradě nám tu však volně pobíhá malý společenský králík a dva malí jezevčíci. Také želva je ve výběhu, v jezírku rybičky a papoušek ve voliéře.
Myslíte si, že by tato užovka mohla zakousnout (tato prý kouše) králíčka? Nebo sežrat rybičky v jezírku?
Jak ji vyhnat pryč z parcely a neublížit?

To se smradem mohu potvrdit (chytám je u rybníka od 8 let ;). Ten smrad je hrozný a mýdlo ani kolínská na něj rozhodně nepomůže. Jinak králík je na obojkovku rozhodně moc velký, takže kromě rybek (ryby a obojživelníci jsou hlavní potravou této užovky) na zahradě se nemáš čeho obávat ;) .