Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varan stepný - dosvietenie

Dobrý deň, chcel by som sa Vás spýtať, či je možné dosvietiť terárium o rozmeroch 130x65x65 touto trubicou - philips master tl5 he 21w 830. Za odpovede vopred ďakujem, mám ju už zakúpenú, tak mi napadlo, prečo ju nevyužiť.

Ide mi len o to, aby mal dostatok svetla, výhrev bude riešený výbojkou a bodovou žiarovkou, ide mi len o svetlo, len ja sa v tých farbách svetiel nevyznám, v obchode so svietidlami ma mňa valili oči, keď som po nich chcel plnospektrálnu. Bol by som rád aj za konkrétny typ čo má tých potrebných 6500k, zakúpil by som novú, to už problém nie je, každopádne ďakujem za radu. :)

Narva Bio-Vital
Osram Biolux
Radium Sanolux
Sylvania Activa

Jestli chceš, aby to za něco stálo a tomu zvířeti to fakt něco dalo, použij 2ks zářivek v provedení T5 (T8=pravěk). A kdyby to mělo hliníkovej reflektor (+50proc. světla směr dolů), tak uplně supr. Svítidlo si kup klidně na bazaru, ale hlavně ať má v sobě elektronický předřadník (ne indukční nebo tomu taky chytře říkají konvenční).

Svietidlo mám už tiež, je to Philips pentura mini 21w, kúpil som to ako komplet s tou žiarivkou, čítal som si teraz charakteristiku a elektronický preradník by mala mať, len tam nie sú dve ale len jedna žiarivka, tak dokúpim ten reflektor a uvidím ako to dosvieti, plánujem kúpiť tú Narva Bio-Vital, len neviem kde to zoženiem, dnes som bol v OBI, ale tam všetko len LED a podobné veci. Tak možno kúpim ešte jeden takýto komplet, sám neviem, terárium je ešte len vo výstavbe, varan má kde bývať, tak to nesúri, len rastie ako z vody.

Som zo Slovenska, veď skúsim jednu, ak nebude stačiť, tak nie je žiaden problém dokúpiť ešte jednu, objednám mu tamtú žiarivku, uvidíme, že či bude spokojný, myslel som si, že nekúpim, ale boli sme tam pozerať nejaký nábytok, tak som skúsil. :) Každopádne dík za odpoveď, keď bude hotovo, tak sem uploadnem fotku, na kritiku. :D