Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada za žárovku

Zdravím ve spolek,
do nového terária (pro Coralluse) jsem rozhodl zvolit jinou variantu osvětlení/vytápění, než jsou klasické žárovky. Za prvé nebudou žárovky na trhu za tyhle peníze věčně a hlavně mě nebaví kupovat pomalu každých 14 dní nové. Rozhodl jsem se tam tedy dát LED pásky pro světlo a chtěl sem dát na strop topný kabel (3m, 45W) propletený do dutinkového polykarbonátu. Osvětlení by bylo fajn, ale ten topný kabel jaksi nesplnil očekávání a i přesto, že jsem mezi něj a strop umístil hliníkové izolační pásy, tak z něj nesálá žádné teplo (ano, mohl jsem to očekávat). Otázka tedy zní, co zvolit jako tepelný zdroj, který bude mít lepší poměr cena/životnost než klasická žárovka? Předem děkuji za odpovědi.
LeRay

Zkusím otevřít tuhle otázku, ale trochu jinak.
Řekněme, že mám "slepé okno" o rozměrech 2000x2000x400 mm. Z obou velkých ploch je prosklené, tudíž pevné části na které se může udělat pozadí nebo něco zavěsi jsou jen 2 boky, strop a podlaha o šíři 400 mm.
Jak nejlépe vyřešit výhřev a osvětlení pro hada? :)
Napadly mne nějaké zavěšené výhřevné keramické desky, nebo vícero infražárovek. Ale... Napadne někoho lepší varianta výhřevu?
Osvětlení je druhý oříšek, protože do terária se bude nahlížet s obou stran, tudíž nechci jednu stranu oslňovat. Takže buď nějaké LED pásky v liště nasměrované dolů s náznakem reflektoru.......nebo?
Díky předem. ;)

Zdravím,

pro osvětlení bych použil klasické ledkové bodovky (odhadem 4 - 6). Pro vytápění buď topnou rohož/kabel na část podlahy a jedné stěny a nebo nějaký slabší interiérový infrazářič. Ideální konfiguraci bohužel ukáže až měření v praxi.