Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Britská modrá kočka - nemoc srdce HCT

Zdravím, nevíte někdo o této nemoci? Jak dlouho může přežít? Kočka je 11 let stará - Britská modrá...ve ctvrtek pouze ležela a mnoukala, pote jsme ji odvezli k veterinari (do 1,5 hod od tohoto stavu - stalo se to ve 4:30 rano) - kde byla 2 dny - prvni den dostala nejake infuze ci co a druhy den vyzivu. Nohy co vim mela studene - asi neprokrvene

A jste si opravdu jistý/á, že je to HCT, a ne HCM?

HCM: Ve zkratce, jedná se o onemocnění myokardu, tedy srdečního svalu, při kterém dochází ke zbytnění a hypertrofii (laicky řečeno "nafouknutí") především levé komory, i když srdce bývá poškozené celé. Dochází tím k narušení a zhoršení práce srdce - nepřečerpává se takový objem krve, jaký je potřeba k okysličení celého organismu.
Mimo ostatní vede toto onemocnění k edému plic v důsledku hromadění krve, kterou postižené srdce nestačí odčerpat.

Tento stav je možný řešit léky, nicméně měla by mu předcházet správná diagnostika u kardiologa. Ten pak navrhne léčbu a bude schopný určit, dle poškození, i medián přežití.