Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota chameleon jemenský

Zdravím,o teplotě toho je napsáno hodně,tak mě nekamenujte.Prosím o radu.Mám terárka v místnosti,kde je teplo (zašívárna ve sklepě,domů to nesmí).V jednom mám samečka a ve druhém samičku,větrání celý strop+spodní 8cm mezera,rozměry 80x40x40cm,UVB repti glo 5.0,Zářívka lineární 18W a LED žárovka 10W,bez té LEDky se mi zdálo málo světla.Krmení cvrčci+vitamíny+vápník.Mám dilema,když nechám trvale svítit výhřev (aby měli pod ní 35-40 st.),stoupá teplota v terárku na 32 st a více v horní části,dole je 28-29.Proto termostatem vypínám výhřev tak,aby bylo v horní části 30 st.,dole je 28st.I to je hodně,nemají se kde zchladit.Mám tedy vypínat termostatem žárovku např.při 28 st,ale nedopřát jim výhřev?Nebo třeba časově např.co 2 hodiny na chvíli zapnout výhřev?Nejsem schopen dosáhnout teplot 35-40st pod žárovkou,28st.v horní části a 24st.dole.V noci klesne teplota na 24 st.Je vidět že jim to moc nesedí,ráno jsou čilejší,odpoledne posedávají a pospávají.I když je tam 30st.,na dotek jsou chladní,potřebují se nahřát.(já vím,že jsou studenokrevní).Děkuji za odpovědi.

Prosííím...napište mi Váš názor.

Byl jsem kdysi u chovatele,měl chamíky pohromadě několik kusů v relativně malém terárku na šířku,osvětlení pouze lineárními zářivkami,žádný výhřev,teplota během dne dosáhla 28 st.v teráriu-měl v místnosti ještě další terarijní zvířata,takže tam bylo teplo.Tvrdil,že nemá žádné problémy a množí se mu.Měl tam spoustu mláďat,takže mu to fungovalo.Ale já bych řekl,že se potřebují nahřát,v přírodě se taky nastaví slunci.Nebo jim těch 28 st.po celý den vyhovuje?Mají být na dotek chladní,nebo teplí?
Děkuji