Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem živa alebo mrazena potrava?

Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať na vaše osobne názory čo si myslite čim je lepšie krmiť hady živou alebo mrazenou potravou.
Je v tom nejaký rozdiel alebo je to úplne jedno? Viem že mrazená je menej problémová či už ohľadom skladovania ale aj ohľadom toho že nehrozí hadovi poranenie.
Osobne chovám regiusku.

Cau, je to uplně jedno.Ja se snažím všechny své hady naučit na mrtvou, předejdeš poranením a nemocem (parazitum).Mužes si udělat v marazaku zásobu a nemaš zadnej smrad,ale všichni hadi neberou mrtvou takže mam stejne to i to :) Tak je to jen na tobě co si vybereš nebo čeho maš lepší možnost.

Pro hady je určitě lepší živá potrava. Je to lovec a hlavně z mražené potravy nemají vitamíny atd. jako z potravy živé. Živá potrava je pro ně přirozenější a lepší. Klidně se dá krmit mraženou, ale aspoň párkrát za čas dát i živou. Jinak jde všechno že jo.

Mám užovku červenou,od začátků jsem asi rok krmil jen rozmražené myši,mastomyší potkánky.Pak jsem dál první živou a teď už jen živé,začala najednou víc růst podle vážení s měření svléků.Takže živá je určitě vyživnejsi.Když není zdroj živé pořád,tak kombinovat s mrazenymi.