Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želvy zelenavé pohromadě

Dobrý den, máme velmi aktivního samce želvy zelenavé, starého 12 let. Chtěli bysme k němu další želvy, třeba 2 ks, aby nebyl sám. Vím, že se jedná převážně o samotáře, na druhou stranu vždy vidím fotky velkých venkovních výběhů, kde je želv třeba 5. Jedná se pouze o samice, nebo je možné chovat želv více i se samcem? Nerada bych, aby dospělý samec mladším želvám ublížil. Prosím o radu, zda je to dobrý nápad a zda to vůbec nějak jde, nebo ho máme nechat raději samotného. Nechci to samozřejmě mermomocí, jen se mi zdá nefér vůči zvířeti chovat jen jeden kus.

Z vlastní zkušenosti: měli jsme samce, který samostatně nebyl nijak moc aktivní (starý 50 let), ale jakmile se dostal k samici, neustále se snažil o páření. Nakonec jsme je oddělili, protože samice neměla chvíli klidu a samec téměř nežral, protože na to neměl čas. :-) Kromě toho při pokusech o páření poměrně hlasitě hvízdal. Letní výběh měli na balkoně v pátém patře a bylo to slyšet až dole na ulici :-)