Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata pohromadě ?

Užovka červená,dobrý podvečer,mužete mě někdo odpovědět na dotaz?Rád bych věděl,jestli mužů a bez obav dát k sobě dvěma užovky,zatím na zkoušku a až postavím velké terarium,tak napořád.Mám dvě samičky,jedna 1,5 roku druhá má dva měsíce.Děkuji za vaše odpovědi.Ahoj Bártik

Viděl jsem i mladé užovky, hroznýše a krajty spolu pohromadě v jednom teráriu takže jde všechno žejo, ale to je špatně každopádně. A když by byly spolu jedna malá a jedna velká tak by ta menší mohla mít strach a být pořád ve stresu a bála by se. To by mohlo ovlivnit pak chování celkově. Proto je nejlepší je dát k sobě až budou cca stejně velké, pro jistotu. A sice se to nestává moc často, ale i užovky se můžou požrat navzájem, když by byly třeba dost rozdílně velké, taky se to tu řešilo párkrát. Ale jde všechno.