Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úmrtí osmáka degu

Ahoj, měla jsem dvě samice osmáka degu (sourozenci), žily spolu asi 4 roky bez problému, bylo vidět, že se mají rádi, spaly spolu atd.. Dnes po příchodu z práce jsem objevila jednu samici mrtvou, měla sežraný kus spodní čelisti až ke krku. Zajímalo by mě tedy jestli ji ta druhá zabila a nebo ožrala až po úmrtí. Zná někdo z vás takové chování osmáků? Předem díky za reakce.

Ahoj, tohle je normální chovaní u drobných hlodavců(savců). Jeden kus umře a ostatní ho ožerou (sežerou, okoušou a td). Muže se stát když jich je víc tak najdeš jen kostru, nebo při čištění jen kosti. (ani nepoznáš,že je o jeden kus mín).