Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka cane red- "divný"ocas?

Ahoj všem chovatelům a milovníkům zvířat.
Prosím pěkně, již dlouho mě trápí myšlenka, jestli moje užovka je v pořádku. Pořád se mi zdá ten ocas nějaký "divný".
Máme užovku 4 roky. Připadá mi, jakože tělo roste a ocas ne. Někdy to vypadá, jako by ten ocas byl podvázaný nití...
Je to normální? Nikde na obrázcích nevidím hada, který by vypadal podobně. Znamená to něco?Je něco špatně?
děkuji za případné reakce. Zdravím Pája.

Moc děkuji za reakce. Znamená to, že nutně k veterináři nemusíme chodit? Kdyby byl plný parazitů, neobjevily by se již dávno ve výkalech? Je tedy had tlustý? Poradíte mi třeba s tím krmením? Had je 4 roky starý , měří asi 100-110 cm. Kolik toho tedy potřebuje sežrat a v jakých intervalech? Moc děkuji předem za odpověď.

To vím a chápu, ale jsem začátečník, amatérka v chovu. Nepoznám skutečně zda je obézní. a ptám se jak vhodně krmit, protože je jasné, že had prochází etapami- vývojem. Vím, že se začíná holatama, vím , že pak skákavky, myši apod. Ale takhle "velký" a "starý" had.?Možná mu nemusím nutně dávat další krmnou dávku po vykálení.? Možná někdo krmí "výhodněji"...Proto se ptám.

Ta guttka je opravdu dost "vyžraná",ale ta velké pr.el je prý spíš genetická záležitost.Viděl jsem to i u podstatně mín zkrmených hadic.Zkus jednu myš za dva týdny,ted nějakej čas spíš menší.Je zajímavý,že se to objevuje jen u guttát,nebo jste to viděli i u jiného druhu?

Asi je to tím, že jsme před několika měsíci přešli z myší na ¨malé potkany..Přišlo mi , že dvě laboratorní myši, co jsme mu dávali, byly pro něj jako zákusek-malina.
Takže stačí jedna lab. myš za dva týdny?
Já jsem takový zadek neviděla teda nikdy, u žádného hada.

A krmí se užovka vůbec někdy potkany? Nebo si vystačí jen s myšmi?

Ako pise Nuty,urcitu rolu mozue hrat gen.faktor,tiez,ze treba krmit podla toho ci ide o odparene zviera atd.
Vo vseobecnosti uzovky maju pomerne rychle travene a ih aktivita a proporcie odpovedaju castejsiemu primaniu mensej koristi,narozdiel napr.od robustnyh hadov ako napr.zmije ci pytony,kde je aktivita nizsia a prijem vetsej potravy menej casto...