Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mládě rohatky mi nechce žrát

Dobrý den. Už je to tak 2 týdny co jsem si koupil mládě rohatky (Ceratophrys Cranwelli). Má asi 3cm. Pokaždé co před ní dám potravu tak se po tom ani nepodívá. Už párkrát žrala, ale to sem jí cvrčka otíral o rty. Sama na potravu neútočí. Zkoušel jsem jí cvrčky dávat z pinzety nebo jsem je vypustil do terária a nahnal jsem je před ní, ale nic. Prosím poraďte.

Hlavně klid. Rohatky jsou prostě takové, někdy se nacpou ještě v krabičce hned pro přivezení z burzy, jindy nic nechtějí ani kdyby jste je vzal na dovolenou na Arubu... Mám v +- stejných podmínkách cca 10 rohatek a vždy půlka loví až lítá substrát a druhá polovina se krčí jakoby strachy. Chce to trpělivost, zkoušet a hlídat zda vysloveně nechřadne - u žab se to pozná snadno - jsou jakoby vláčné při vzetí do ruky.
A ještě se opakuji - podle mě hlavně klid a nepanikařit.