Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pijavice lékařská

Dobrý den koupil jsem si hlavně ze zvědavosti pijavici lékařskou protože mě zajímalo jaké to je když saje krev. Pijavice už je napitá a chtěl jsem se zeptat jak dlouho trvá než znovu vytráví a také na vhodné podmínky pro chov když už ji mám tak ať nestrádá např. jestli je potřeba nějak zimovat,stačí-li jen nádoba s vodou nebo je potřeba i nějaké vybavení (kámen,rostlina) atd.
Děkuji předem za jakoukoli odpověď.

Tak jsem před nějakou dobou slibovala video. Mám teda nakonec jen fotky, ale i tak jsou výživné :-D
Začínali jsme o půl 2 odpoledne (přicucly se cca ve 13:45), než se všechny přicucly, trvalo to asi 15 minut. Jsou to dost blbky, člověk by čekal, že je dá na kůži a začnou. A ony místo toho lezou všude okolo, snaží se přisát na kelímek a tak :-D Ale jak začla první, další asi cítili krev a přicucly se u ní.
[VjMuz.jpg]
Detail, jak jsou hezky seřazené u sebe
[q1nHM.jpg]
Tahle fotka je pořízená 14:25, chvilku potom se první pustila
[RgPZ.jpg]
Detail na poslední sající jitrnici :-) Krev kolem ní je z ranek po dvou, co už se pustily
[zEnC.jpg]
Poslední po puštění na ruce, krve všude okolo si nevšímejte :-D
[T5n3N.jpg]
A ranky po sání. Vyfotit je takhle dalo práci, tak do vteřiny po utření už nebyly vidět takhle jednotlivě a to tak 3 vteřin tekl pramínek.
[BidwK.jpg]

Bolestivost hlavně na začátku a snesitelná. Méně, než třeba injekce. Bolelo to asi víc, než kdyby tam sála jen 1. Muž byl zbytek dne naprosto nepoužitelný, páč krvácel :-D Krvácení nijak masivní, ale vytrvalé, přestalo až druhý den ráno (v noci i pěkně zadělal prostěralo a potah na matraci, protože si ve spaní posunul obvaz). Teď už jen stroupky ze zaschlé krve a občas svědivost.