Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stromový had

Dobrý den. Mám dotaz... Mám nyní prázdné terárium situované do výšky (1,5 metru). Rád bych, nějakého menšího nejedovatého stromového hada. Slyšel jsem ale, že stromoví jsou agresivní... Doporučíte mi nějakého? Jak je to s tou agresí? Zkušenosti s hady moc nemám. (přítelkyně se v tom vyzná, i tak bych toto rád zde rozebral) Děkuji. PS: Můžete případně navrhnout i jiné "menší" zvíře.

Krajta zelená je jedna z možností. Velikostně je ok. Mám jen obavu, abych neměl smůlu na hada, ktereho nepůjde přes kousání vzít do ruky. :/ (vím, že se to nemá přehánět, ale zároveň si neporizuji hada permanentně jen do tera.)

Nebo naopak, stromáci obecně nejsou splachovací a častějším vytahovaním ho nemusíte zvyknout.Had je obecně zvíře na pozorování ne na mazlení, což ale víte a máte na mysli nezbytnou manipulaci.To jestli bude kousavý nebo ne záleží na jedinci, dopředu to nikdo neví.
Než viridisku, která je dost náročná, bych doporučila na začátek Corallus hortulanus.
Taky záleží jak je v teráriu řešeno větrání.Nejlepší by bylo vložit fotku.

Chondrouš rozhodně není had na vytahování z terárka, po setmění loví a většinou vystřeluje na vše, co se hne. Jsou to stromáci, loví letící ptáky a netopýry...
Jinak viridisky potřebují odladit podmínky a pár základních pravidel, pokud tohle je dobře nastaveno, jejich chov je pak vcelku jednoduchý.
m.