Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příznaky vystavení UVC záření

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se u plaza projeví vystavení nadměrnému UVC záření? Vím, že se postižení týká především očí, ale zajímal by mě podrobnější popis. Konkrétně mě postihl problém při aplikaci nového Reptigla na odchov ještěrek - přivírání/zavírání očí, apatie, nezájem o potravu, následně i křečovité stahy těla, nezájem i o potravu podávanou pinzetou před čumák. Po odstranění UV se příznaky nezhoršovaly, ani nelepšily, oči už byly většinou otevřené, ale stálý nezájem o potravu, křeče a hubnutí vedly k exitu (či zkrmení). Reptigla 10.0, kompakt, 150, 25 W, používám už několik let,a zatím bez problémů, i u mláďat.
Podezření mám tedy na ono nově zakoupené Reptiglo, nejedná-li se opět o další UVC- vydávající vadný kus. Měřič UVC záření nemám. Zajímalo by mě tedy, máte-li kdo zkušenosti s tímto problémem, jaké byly příznaky? Pokud by neodpovídaly, musím zapátrat jinde, kde jsem mohl udělat chybu...

Ahoj, troufnu si říct, že ani tenkrát nešlo vyloženě o UVC záření, ale spíš o UVB záření v nízkých - nevhodných - vlnových délkách. což je samo o osbě taky hodně špatné. Symptomy, které popisuješ na to přesně sedí - pokud by jsi měl zájem, mohu ti tu lampu otestovat (zdarma krom poštovného), materiálem k měření nikdy nepohrdnu :). Po ozáření UVC by zvířeti vznikly na kůži léze - rozsáhle spáleniny a zvíře by pravděpodobně zcela osleplo - netroufnu si tvrdit, při jakých hodnotách UVC - materiálů na toto téma je minimum a kdo by to chtěl zkoušet, žejo...
Měřil jsem těch lamp (Repti Glo) desítky a nikdy u nich žádné UVC nebylo (což ale neznamená, že se takový zdroj nemůže vyskytnout).