Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík nevylézá z úkrytu

Prosím potřeboval bych poradit. Mám doma 3 gekončíky, samce jsem koupil již s teráriem a ten je v pohodě, ale samice jsou v novém teráriu a jedna vylézá pouze večer a druhá vůbec. Mám je již asi 2 měsíce, ale v novém teráriu jsou přes 2 týdny, takže je mi jasné, že si na nové prostředí nezvykly ještě, ale ta jedna vylézá v noci a aktivně loví, ale ta druhá nevylézá ani večer z úkrytu a žere jen když jí dám cvrčka přímo pod nos. :-(
Je to normální? Zvykne si? Děkuji.

Jaká je teplota v terárku? Kolik gekončíci váží? Svítíte jim? Pokud ano, kolik hodin denně? Mohla začít i zimovat. Těch 14 dní navíc není dlouhá doba, třeba si ještě zvyká, ale je možné, že ji ta druhá samice utlačuje, pokud je dominantní (jednu takovou mám a v době největšího ega dovedla držet v úkrytu i 7 dalších samic). Možností, jak vidíte, je více. Popište podmínky v teráriu a třeba se dobereme něčeho konkrétního. ;-)