Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi prosím o radu

Dobrý večer, něco nám v těchto zimních měsících lítá po baráku. Máme pocit, že to i kouše. Poradí nám prosím někdo, co to je?Je to cca 1,5 cm dlouhé, má to dvě tykadla a na zadku myslím dva fousy. Přikládám foto, biolitem zavražděného hmyzu nevim.jpg . Předem mooooc díky za odpověď. Pište prosím na email ewita@ewita.cz
Věra

Dobrý den,
ano je to lumek. Jedná se spíše o "lesní hmyz", který se nevyskytuje v moderních dřevostavbách. Spíše to vypadá, že jste si z lesa donesli nějaké dřevo (samorost anebo dřevo na topení v krbu apod.) a teplo doma urychlilo líhnutí zakuklených lumků.
Jinak se jedná o hmyz považovaný za užitečný a pro člověka zcela neškodný.

http://zajimavosti.pise.cz/2-parazit-lumek-zkaza-v sech-motylu-a-drevokazu.html