Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E. c. c. pořád ve vodě

Dobrý den, mám pětiletého samce cenchrie, žárovku má od začátku stejnou, 40W. Před měsícem jsem mu do terárka přidala větší bazén a od té doby je v něm pořád naložený, je to běžné, nebo je mu moc teplo? Teplota v chladnější části 22 st., na výhřevu 31. Podklad rašelina. Ve vodě je opravdu snad celé dny. Je fakt, že máme delší problémy se svleky, ať rosím, jak rosím. Díky za rady.

Může mít roztoče. Hadi se takto snaží ulevit si od jejich kousanců a utopit je. Pečlivě ho prohlídněte, jestli po něm nelozí drobné "kuličky".
Někteří hadi se prostě rádi koupou, ale měsíc v kuse není obvyklé chování a roztoči bývají docela běžnou příčinou.

Jestli má 31 v nejteplejší a 22 v nejchladnější části, tak bych to na přehřátí neviděla. Obzvlášť, pokud se dobrovolně zdržuje v teplé části tera.
Ti roztoči jsou pravděpodobnější...nebo se mu ve vodě prostě líbí. Mám doma jednu mřížku, která už odmalička tráví většinu času ve vodě (dostala proto i dva bazénky, aby si mohla vybrat jestli chce chladnější, nebo teplejší vodu), obvykle vylézá jen těsně před svlekem...nebo na 2-3 dny po jídle, kdy tráví čas pod žárovkou. Jinak se chová naprosto normálně, nic po ní neběhá a nevykazuje žádné známky nemoci...asi je prostě jen jiná :-D