Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvířata od poláku

Zdravím zajímala by mě zkušenost s zvířaty od poláku. Přijde mi dost divné že někteří prodávají skoro o polovičku levněji než je běžná cena.Například u barevných mutaci regiusek. Bojím se že mají třeba v sobě nějaké parazity které by mi mohly zlikvidovat cely chov nebo celkově by had moc dlouho nepřežil.
Děkuji pokud mi poskytnete vaše zkušenosti.

Předmět Autor Datum
klidně bych koupil i od polaků, ale nemam žádnej kontakt nebo web.. :-( ty máš ??
hajetotom 14.02.2017 22:23
hajetotom
Poláci jsou národ stejně jako kterýkoliv jiný. Sice máme vkořeněné předskudky, že je to národ šmelin…
Afričan_jinde 15.02.2017 08:36
Afričan_jinde
Já se tedy zcela neztotožňují s tím, že obecně se národ Poláků nedá považovat za národ šmelinářů a k…
elektronicdevice 15.02.2017 16:04
elektronicdevice
S takovým chováním se na burzách setkávám běžně. Před několika lety jsem si od takového překupníka p… poslední
Illuminaughty 15.02.2017 16:59
Illuminaughty

Poláci jsou národ stejně jako kterýkoliv jiný. Sice máme vkořeněné předskudky, že je to národ šmelinářů - ale rozhodně to tak není.. alespoň ne všichni :) Pokud máte na mysli někoho konkrétního (což byste měl, ale vaše otázka měla vůbec smysl), měl byste se ptát na konkrétní jména. Z řad teraristů jsem jich poznal hned několik a alespoň z části se jednalo o dobré lidi..

PS - několik polských obchodníků pravidelně jezdí na větší burzy (např. Živá Exotika v Praze), kde často skupují celé odchovy, mění vyhandlovaná zvířata za jiná a dělají to ve velkém. Proto se k nim mohou dostat poměrně zajímavá zvířata za zajímavé peníze. Jak je to u takovýchto obchodníků s karanténou, hygienou a vztahem ke zvířatům - toť je potom ale také na pováženou..

Já se tedy zcela neztotožňují s tím, že obecně se národ Poláků nedá považovat za národ šmelinářů a kšeftařů. Ze zkušenosti mohu říci, že pokud se člověk setká na burze s Polákem většinou to bude kšeftař a šmelinář, ale to je i drtivá většina Čechů,kteří na burzách prodávají. Těmto lidem jde především o zisk a ne o zvířata a o historii zvířat většinou nejsou schopni cokoliv říci, protože prodávají z druhé ruky. Nejlepší je obecně nakupovat přímo od chovatele, což je někdy problematické,ale mnohem méně rizikové.
Přednedávnem jsem hovořil se známými, kteří mají zkušenost s Poláky takovou, že k nim na burze polák přišel vykoupil od nich zvířata a obratem je bez skrupulí prodával o 4 stoly dál ve stejných krabičkách za dvojnásobnou cenu za kterou je u nich vykoupil.

S takovým chováním se na burzách setkávám běžně. Před několika lety jsem si od takového překupníka pořídila mřížku a dotáhla s ní roztoče.
Setkala jsem se ale i s normálními polskými chovateli...i když ti k nám na burzy většinou moc nejezdí, mají doma blíž svoje.
Stačí si prodejce trošku proklepnout, hodně se na jeho zvířata vyptávat...ono se rychle pozná, s kým máme tu čest. Pokud o prodávaném zvířeti pořádně nic neví, stavím se k tomu, jako by se jednalo o odchyt.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru