Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koralovka - vyprazdnovani

Dobry den, mame doma koralovka sedlatou, stari kolem 8 mesiců. V terariu teplota na jedna strane 25°C pod lampou cca 33°C Posledni 3 tydny se nam nechce vyprazdnit. Potravu(holata) prijma bez problemu. Je velmi placha a do rukou ji berem jednou za cas. Aktivni je jako vzdy. Po prijmu potravy 3 dny nevyleza potom je aktivni spise rano nez vecir.
Je to normalni, ze se nevyprazdni takhle dlouho? Uz se o ni bojime, a zda to je normalni?
Dekuju za veskere slusne odpovedi a pomoc.

Ona je otázka, jestli ta holata ještě postačují na její růst. Logicky řečeno, aby měla co vyprazdňovat a zda je netráví takřka beze zbytku. 8měsíční triangulumka běžně chovaných poddruhů zbourá už poměrně velká holata, zdaleka jí nestačí to co novorozeňatům. Je to jen úvaha - nevím jak velkými holátky krmíte, kolik jich dáváte na krmení, ani v jakém intervalu je krmena (měla by dostávat každý týden). Brát mláďata korálovek do rukou není taky moc rozumný nápad, zklidňují se až v pozdějším věku, mimina triangulumek se brání podle forem či poddruhů (čert aby se v tom teď orientoval) vyprázdněním, bezhlavým úprkem, vzácněji kousáním. Každopádně ani jedna z uvedených verzí obranného chování nepodporuje myšlenku, že je braní do rukou mláďatům příjemné a prospěšné.