Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s odchovem

Osobně bych je dal do většího terárka, alespoň 80x45x45 cm, aby se tam daly vytvořit příhodnější podmínky. Co se týče osvětlení, výhřev a Reptile 200 je ok, ale chybí Vám tam plnospektrální zářivka: https://www.terasvet.cz/denni-svetlo-plnospektraln i/
Není sice životně důležitá, ale odchovy bez ní fungují výrazně hůř - ospalejší, méně žraví atd.

Co se týče vitamínů, osobně bych ubral s Roboranem (bohatě stačí jednou týdně) a zvážil bych i jeho výměnu za něco kvalitnějšího, navíc jim příliš nejede. Vápník několikrát týdně je v pořádku, ale pořídil bych takový, u kterého mám jistotu, že je čistý a ne například s přídavkem D3 apod. Je dost dobře možné, že je předávkováváte.

Nerosil bych denně, bohatě stačí jednou týdně, popřípadě stačí to koupání - postupně ty intervaly prodlužujte, dorostlejší to tolik nepotřebují. Rosením v terárku snižujete jejich teplotu, navíc zvyšujete zbytečně vlhkost v terárku a to vše má na ně vliv.

Pokud máte ve spojení pouze gen LB, tak bych se přešlechtění vůbec nebál. LB je zrovna gen, který žádné problémy nevykazuje. Rodiče si nemusely sednout, to je fakt, ale stává se to výjimečně. Spíš bych také tipoval ten Adenovirus, alespoň z popisu to na něj vypadá, ale kdo ví, kolik toho mohou mít a pouze se o tom zatím nemluví. Rozbor trusu nechte udělat znovu, klidně se Vám mohlo do chovu něco vrátit. Co se týče toho adenoviru, testování provádí jen hrstka vetů v ČR (cena kolem 1200 Kč a je nutná osobní návštěva kvůli výtěru kloaky). Virus je neléčitelný, přenos funguje jak fyzicky, tak i na odchov, ale nákaza není 100%, zřejmě záleží, zda jsou zasaženi oba rodiče, dále na imunitě jednotlivých zvířat atd.

Jestli chcete, mrkněte sem: http://www.davidmuzicek.cz/chov-agam/
Třeba se Vám nějaká informace ještě hodí.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny