Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěrka - malátnost? slepota?

Zdravím,

jdu k vám pro radu pokud někoho cokoliv napadne. Jedná se o ještěrku italskou (samce, Podarcis siculus). Cca poslední 2 týdny se chová hodně netypicky - mnohem častěji přivírá oči, není tak precizní v pohybech (spíš takový malátnější, občas zmatený v pohybu, stane se, že někam leze, zavěsí se za zadní packy na plošince a potom prostě upadne, jako kdyby si pozdě uvědomil, že tam plošinka skončila). Měly by mu být cca 3 roky.

Abych to nějak uzavřela pro budoucí dohledání. Je 17. den od vypnutí zářivky, jedno oko se zcela zotavilo, u druhého ještě zbývá trocha hnisu na spodním víčku. Dle očekávání se kůže z víček odloupla i se vzniklým strupem. Ještěrka je opět plně aktivní, oběma očima už vidí stejně dobře jako před poškozením. U nikoho z ostatních zvířat se doposud žádný problém neprojevil, takže to skutečně bude spíš problém se vzdáleností.