Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uzovka cervena

Dobry den,v nedeli 9.4.jsme si domu privezli dve uzovky cervene.vecer obe snedly dve holatka a zalezly do domecku.Dnes 11.4.jedna holatka vyzvratila.jsou na klidnem miste nijak je nerusime rano proste vylezla a vyklopila je...druha v klidu zaziva.muzete mi prosim poradit jestli mam ocekavat problem nebo se aklimatizuje a srovna?nikde jsem nevycetla jak dlouho bez ujmy vydrzi bez jidla.mam ji hned nakrmit,dat hladovku,jak douho prosim poradte,je drobnejsi nez ta druha,jsou z tera burzy,tezko rict kdy jedla..Moc dekuji za rady.s pozdravem Eva.

Hadi zvracejí z různých důvodů, ale nejčastěji je to stres a/nebo nízká teplota. Stresovat ji v tomto případě mohl převoz, nevhodné podmínky, nebo přítomnost druhé užovky (bydlí spolu?). Nejsou to společenská zvířata a obzvlášť když je jedna menší, tak hrozí že ji bude silnější užovka utlačovat.
Jaká je teplota, vlhkost a rozměry tera?
Jinak pokud nejsou vyhublé, tak bez jídla nějaký čas vydrží. Nechala bych ji pár dní v klidu.

Dekuji! maji zatim kazda svoje malinke plastove obydli jen pokojovou teplotu,velke terarko ve finalni fazi dokonceni nejpozdeji ve ctvrtek se nastehuji.maji misku s vodou,ukryt, teplotu 22stupnu,vim ze je to malo,na burzu jsme se jeli jen podivat...ale obe jsou "bohuzel"neodolatelne krasne.nechame tedy do soboty v klidu a pak zkusime znovu nakrmit.do velkeho tera pujdou i s plastakama aby si mohly "utect"az budou chtit.

Pokud mají dočasně jen 22 stupňů tak byla především blbost je krmit. Bez výhřevu nemůžou trávit potravu a zvrací. Po vyzvracení potravy se doporučuje znovu krmit až po 10-14 dnech aby se zažíváni trochu srovnalo.
K teplotám: potřebují mít v teráriu i chladnější kout, kde budou mít tak 24 stupňů.
A ke kabelu: pokud je správný teplotní gradient i bez kabelu tak je zbytečné ho dávat.

Ahoj lidi,tak jsme dali slabsi zarovku a teploty se nam krasne seradili podlle pozadavku:na slunicku mame 32,okolo 26,ve studene schovce 24,uplne nahore je 30.uvidim co bude v lete... Uzovky uz bydli,jedna se hned schovala a druha si to nejdriv omrkla zalezla si k ty schovany a ted lezi maji hlavicky u sebe,stoceny jako tkanicky.Muzem si hlavy vykroutit aby sme je zahledli

Jeste se chci zeptat kolik mysek muzou snist najednou..kdyz jsme je privezli tak ta co nezvraci snedla dve a druhy den zase..byla hladova..?a meli i zizu pili jako velbloudi. Maji 40cm muze se had nacpat pres moc? Moc dekuji za pomoc a omlouvam se za lamerske dotazy..hodne zdaru preje evice.

Užovky mají docela rychlý metabolismus, můžete je krmit často...obzvlášť mláďata. Překrmení je možné, ale snadno se mu zabrání - stačí jen dávat pozor, aby netloustly.
Jinak ohledně myší bych buď hledala na inzerci (například na ifauně, tam je toho asi nejvíc), nebo se poohlédla po nejbližší teraburze. Popřípadě na burzu do Prahy, nakoupit tam několik set mražených a mít pokoj na půl roku. Větší chovatelé mražené posílají i poštou. Doprava je ale dražší kvůli termoboxu se suchým ledem.

Zdravim,tak mysi jsme sehnali,bohuzel nam jeden had uhynul.Vsobotu dostal jednu skakavku tu hned snedl,vcera ji vyzvracel a rano jsme ho nasli mrtveho.celou dobu byl aktivni,zkoumal terarko,nic divneho jsme nepozorovali.Na brise ma zeleny flek jako modrinu akorat jasne zelenou.jestli nekdo vite podelte se prosim.