Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strašilky

Ahoj, chtěla bych začít s chovem strašilek. Mám akvárium rozměry 20x20x25 (d,š,v) nebo plastový box 38x23x28 a zajímalo by mě, jestli je možné v tom nějaký druh chovat? Nebo je potřeba koupit něco jiného, terarium s předním otevíráním? Ráda bych se pokusila spíš využít něco co už mám doma :-) pokud by to šlo. Představovala bych si nějaký menší nelétavý druh. Vzhledově se mi líbí např. PSG145 - Paramenexenus laetus, PSG5 - Medauroidea extradentata.... prostě takové ty "tyčky"

Do tohoto terária by byla ideální PSG99 Epidares nolimetangere, je malého vzrůstu, ale není to tak úplně "tyčka"...
Nebo Acanthomenexenus polyacanthus, ty už jsou "tyčkoidní", nejsou velké a jsou hezké.
Nebo Oreophoetes peruana, ty jsou nááádherné, ale žerou jen kapradiny. Ty jsem neměla, tak nemůžu říct z vlastní zkušenosti, ale velikost je uváděna kolem 7 cm. Ale nedoporučují se začátečníkům, potřebují vlhké, ale přitom dobře větrané terárium.